БОГОСЛУЖІННЯ

У Гурбинському монастирі вшанували пам`ять святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського

У головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах вже кілька років є ікона святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського – святого, який здавна відомий як помічник у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах. В ікону вмонтовано частичку його мощей – святиню, яку було привезено благочестивими прихожанами з грецького острова Корфу, де покояться мощі святого.

25 грудня 2023 року, в день пам`яті святителя Спиридона, у Свято-Воскресенському храмі було звершено урочисті богослужіння, які на запрошення митрополита Рівненського і Острозького Іларіона очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій у співслужінні митрополита Рівненського і Острозького Іларіона, архієпископа Володимирського і Нововолинського Матфея, архієпископа Вишгородського Агапіта, єпископа Коломийського і Косівського Юліана, єпископа Ужгородського і Закарпатського Варсонофія, єпископа Житомирського і Овруцького Паїсія, єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського Павла, намісника обителі архімандрита Онуфрія (Ляди) та запрошеного духовенства.

Дияконську службу за богослужіннями звершував протодиякон Віталій Рибчинський.

Після Божественної літургії святителя Іоана Золотоустого, за якою багато присутніх вірян приступили до Таїнств Сповіді та Причастя, собором духовенства було звершено молебень до святителя Спиридона.

Після відпусту до присутніх звернувся митрополит Димитрій, який подякувавши за запрошення привітав усіх із святом та виголосив повчальне слово.

У свою чергу отець Онуфрій подякував архієреям, усім присутнім священнослужителям та усім вірянам і прочанам за звершені богослужіння та спільну молитву.

Завершилися урочистості співом величання святителеві Спиридону, єпископу Тримифунтському, уставним многоліттям та помазуванням вірян благословенним єлеєм.

Святитель Спиридон народився на острові Крит у сім`ї простого селянина. З дитинства був добрим, простодушним та смиренним. З ранніх літ він пас овець, а у зрілому віці одружився і мав кілька дітей. Перебуваючи у шлюбі святитель вів чисте та богоугодне життя. Через деякий час дружина його померла і він ще з більшим запалом віддався справам благочестя витрачаючи весь свій достаток на подорожуючих та бідних. Будучи мирянином він так угодив Богові, що удостоївся від Нього дару чудотворіння: зціляв невиліковні хвороби та одним лише словом виганяв бісів.

За смиренномудрість та християнську простоту Спиридон був поставлений єпископом м. Тримифунта в часи царювання імператора Костянтина Великого та сина його Констанція.

Господь нагородив святителя Спиридона за його добродітельне життя даром прозорливості та чудотворства.

Помер святитель Спиридон Тримифунтський близько 348 року, його чесні мощі спочивають на острові Корфу (грецька назва – о. Керкіра) і до сьогодні виточують чудеса усім, хто з вірою прикладається до них та просить допомоги у святителя.

Він є помічником у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах!

Сьогодні святителя Спиридона ще називають “святим, що ходить”, бо неодноразово монахи зустрічаються з таким явищем: коли зранку хочуть відкрити раку з мощами святого, то ключ не повертається у замку, натомість наступного дня ключ повертається і замок відкривається відразу. “Це”, – кажуть монахи, – “означає, що святителя зараз немає, він пішов комусь на допомогу”. На доказ цього взуття на ногах святого періодично замінюють на нове, бо старе в прямому розумінні зношується і часто має на собі сліди глини, болота або трави.

Частички зношеного взуття роздають паломникам як велику святиню.

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *